WCZYTYWANIE

Menu

Wyjazdowe zwycięstwo z Impelem!

Ekipa Legionovii wywalczyła pierwsze ligowe punkty sezonu – nasz zespół pokonał na wyjeździe Impel Wrocław 3:1.

W pierwszych dwóch setach dominacja legionowianek była niekwestionowalna – dobre zagrywki w połączeniu ze skuteczną grą blokujących i broniących przełożyły się na pewne zwycięstwa do 18 i 14. Chwilowa zadyszka w trzeciej odsłonie kosztowała Legionovię utratę kontaktowego seta, jednak po walce w czwartej partii to przyjezdne sięgnęły po komplet punktów.

Najbardziej wartościową zawodniczką spotkania została wybrana przyjmująca Anna Bączyńska, zdobywczyni 25-ciu punktów. Warto zwrócić uwagę również na dobrą postawę blokujących, które zdobyły aż 14 oczek (najlepiej pod tym względem wypadły Klaudia Alagierska – 5 pkt Paulina Szpak – 4 pkt).

Już za tydzień o 18.00 Legionovia podejmie we własnej hali MKS Dąbrowa Górnicza. Czy uda się odnieść drugie zwycięstwo z kolei? Wygrana niewątpliwie rozbudziła wyobraźnię kibiców, ale sztab szkoleniowy tonuje emocje: nic nie przyjdzie bez ciężkiej pracy i walki o każdą piłkę!

Impel Wrocław – Legionova Legionowo, 1:3 (18:25, 14:25, 25:22, 22:25)

Legionovia: Szpak, Jasek, Bączyńska, Mikołajewska, Alagierska, Pacak, Korabiec (libero) oraz Mielczarek, Grabka i Adamek (libero)

Impel: Nichol, Szczurowska, Murek, Gałucha, Chojnacka, Trojan, Stenzel (libero) oraz Wawrzyniak i Gierak.

MVP: Anna Bączyńska

fot. R. Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych