WCZYTYWANIE

Menu

Wymarzony świąteczny prezent!

Na dwa dni przed świętami Legionowianki podejmowały w Arenie Legionowo drużynę, która była na piątym miejscu w tabeli i która reprezentuje Polskę w elitarnych rozgrywkach ligi mistrzyń – czyli MKS Tauron Dąbrowa Górnicza. Drużyna ta posiada w swoim składzie bardzo doświadczone zawodniczki, często powoływane do kadry narodowej. Po meczu z Impelem wiele osób skazywało nas na porażkę z Tauronem lecz Legionowianki po raz kolejny udowodniły, że w swojej hali czują się najlepiej i to właśnie „u siebie” zdobywają najwięcej cennych punktów.

Trener Robert Strzałkowski nie miał zbyt dużego komfortu przygotowując się do ostatniego meczu w tym roku. Agata Skiba oraz Katarzyna Połeć od kilku tygodni borykają się z kontuzjami, które uniemożliwiają pomoc swoim koleżankom. Na domiar złego, dwa dni przed meczem Monika Bociek podkręciła kostkę podczas treningu. Niestety wykluczyło ją to z możliwości uczestnictwa w meczu.

W wyjściowym składzie na rozegraniu wystąpiła Alicja Grabka, a Monikę zastąpiła Ania Bączyńska w ataku. Środkowe to kapitan naszej drużyny, Iga Chojnacka oraz Klaudia Alagierska. Natomiast na przyjęciu trener naszej drużyny postawił na duet defensywno-ofensywny czyli Ewelinę Mikołajewską oraz Aleksandrę „MVP” Rasińską. Libero Ada Adamek.
Cały zespół niesiony dopingiem kibiców, od początku był bardzo skupiony i prezentował dobrą siatkówkę. Serwisy Dąbrowianek nie sprawiały nam problemów, a nasza gra blok-obrona powodowała, że skrzydłowe Tauronu z każdą kolejną akcją miały coraz więcej problemów ze skończeniem ataku.
U nas wręcz przeciwnie – Aleksandra Rasińska oraz Ania Bączyńska prezentowały się bardzo dobrze w ofensywie. Ola atakowała 33 razy ze skutecznością 42% i zdobyła 14 punktów, a Ania 34 razy ze skutecznością 35%, zdobywając 12 punktów. Swoje 9 punktów w ataku dorzuciła także Ewelina Mikołajewska!

Meczu nie wygrały indywidualności lecz drużyna oraz dobre przygotowanie taktyczne do meczu.
Trener Robert Strzałkowski bardzo szybko reagował na sytuację boiskowe. Cały czas z ławki przypominał dziewczynom o założeniach, a w odpowiednich momentach brał czas, bądź dokonywał zmian.
Wygrana z zespołem z Ligi Mistrzyń i to za trzy punkty w swoim mieście to chyba najlepszy prezent świąteczny jaki dziewczyny mogły sprawić sobie i wszystkim sympatykom Legionovii.
Dziękujemy Wam za walkę i za udowodnienie, że nie ma piłek straconych oraz sytuacji bez wyjścia. Kibicom dziękujemy za obecność w Arenie -to wy sprawiacie, że gra się nam zdecydowanie lepiej, tworzycie super atmosferę i jesteście z nami w trudnych chwilach.

Teraz czas na odpoczynek, a tuż po świętach wracamy do ciężkich treningów, aby w rundzie rewanżowej zaprezentować się jeszcze lepiej!
My widzimy się w Arenie Legionowo w drugiej połowie stycznia!

#gonovia!

przejdź do fotogalerii >>>

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych