WCZYTYWANIE

Menu

Wywiad z Adrianną Adamek

 1. Wróciłaś na Mazowsze, ale do klubu odwiecznego rywala MOS-u Wola i to od razu do Orlen ligi. Co Ty na to?
  Jestem bardzo szczęśliwa . Dla mnie powrót na Mazowsze to powrót do domu. Tutaj zaczynałam swoją przygodę z siatkówką. Jeśli chodzi o odwiecznych rywali, to taki jest sport. Orlen Liga to coś wspaniałego, to nowy rozdział w moim życiu. Jest to dla mnie duże wyróżnienie za dotychczasową, ciężką pracę. Cieszę się, że dostrzegają to działacze i trenerzy SK Bank Legionowo. Na pewno odwdzięczę się dobrą grą.
 2. Przeciwko Legionovii grałaś w minionym sezonie wiele razy, teraz z kilkoma z tych dziewczyn zagrasz w jednej drużynie. Jak oceniasz koleżanki?
  Od początku mojej gry w siatkówkę, gdzieś zawsze moja droga krzyżowała się z drużyną z Legionowa, czy to w Sparcie Warszawa, w Mos Wola czy nawet ostatnio w KS Pałac Bydgoszcz. Dziewczyny znam bardzo dobrze, to świetne siatkarki. Z kilkoma miałam już przyjemność trenować i grać. Myślę, że się dogadamy jeśli tylko będzie przyświecać nam jeden cel… Zwycięstwo i walka do końca 🙂 . Nie mogę już doczekać się wspólnych treningów.
 3. Na jakiej pozycji będziesz grała u nas? Do tej pory byłaś przyjmującą, libero…
  W Legionowie będę występowała na pozycji libero. Ostatni sezon w KS Pałac Bydgoszcz grałam na pozycji przyjmującej, ale to była wyjątkowa sytuacja i wspólna decyzja podjęta z trenerem Rafałem Gąsiorem, który potrzebował mnie na tej właśnie pozycji. Wspólnie zdobyliśmy srebrny medal Mistrz Polski Juniorek i brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetek.
 4. O miejsce w składzie rywalizowała będziesz w takim razie z Katarzyną Wysocką i Krystyną Pietraszkiewicz. Będzie ostro…
  Oj będzie… 🙂 Kocham rywalizację, ale tylko wtedy, kiedy jest ona uczciwa. Kasia i Krysia to bardzo dobre zawodniczki. Kasia Wysocka jest bardzo doświadczoną siatkarką i mam nadzieję, że wiele się od niej nauczę.
 5. Jakie cele przyświecają Tobie na te najbliższe sezony?
  Skupiam się na najbliższym sezonie. Dla mnie będzie on bardzo ciekawy. Postaram się pokazać wszystkim, że warto stawiać na młode polskie zawodniczki. Osobiście chciałabym być częścią zespołu, który pokaże kibicom dobrą siatkówkę, a nasza gra zaowocuje wysokim miejscem w lidze.
 6. Chcesz dodać coś więcej?
  Zdaje sobie sprawę z tego, że jestem jeszcze bardzo młodą zawodniczką i dużo nauki przede mną. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim ludziom związanym z Legionovią, którzy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. Obiecuję, że zrobię wszystko, by sprostać temu zadaniu.
zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych