WCZYTYWANIE

Menu

Wywiad z Joanną Pacak

 1. To był bardzo udany sezon dla Ciebie w Budowlanych Łódź, osiągnęłyście bardzo dobry wynik?
  Tak, ten sezon jest dla mnie wyjątkowo udany, ponieważ debiutowałam na parkietach Orlen Ligii oraz zdobyłam w kategorii juniorskiej brązowy medal Mistrzostw Polski. Najbardziej cieszy mnie ten ostatni sukces. Na pewno ten sezon nie był łatwy, ponieważ próbowałam pogodzić grę w pierwszym zespole, w młodej lidze, w juniorkach oraz w szkolnym zespole. Końcowe siódme miejsce w Orlen lidze nie było naszym wymarzonym, ale ja mimo wszystko staram się dostrzegać małe sukcesy i cele które udało się zrealizować.
 2. Przeciwko Legionovii grałaś w minionym sezonie wiele razy, teraz z kilkoma z tych dziewczyn zagrasz w jednej drużynie. Jak oceniasz nowe koleżanki?
  Z wieloma dziewczynami znam się ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu lub ze zgrupowań młodzieżowej kadry Polski. Uważam, że to bardzo zgrany i zżyty ze sobą zespół, w którym jest ogromny potencjał. Sądzę, że największą siłą tego zespołu jest młodość oraz waleczność, którą dziewczyny nie raz pokazały w meczu z Budowlanymi.
 3. W naszej drużynie będziesz grała z Emilią Kajzer. Jak układała się Wasza współpraca do tej pory w Łodzi?
  Emilka to bardzo zdolna rozgrywająca i gra mi się z nią bardzo dobrze. Trenowałyśmy ze sobą przez około 10 miesięcy i zawsze udawało nam się znaleźć wspólny język na boisku ale i poza nim. Bardzo cenie sobie również rady Emilki.
 4. Czy życie sportowca skłoniło Cię do wielu wyrzeczeń?
  Tak, na pewno siatkówka zmusiła mnie do wielu wyrzeczeń. Mieszkanie poza domem, z dala od rodziny, mało czasu na naukę, często brak wakacji, przestrzeganie diety i tak dalej… z tym sportowiec musi się pogodzić, jeśli chce osiągnąć sukces. Staram się skupiać na tym, co dla mnie najważniejsze, czyli na siatkówce. Wiem, że te wyrzeczenia nie idą na marne, bo w zamian dostaje bezcenne doświadczenie, emocje, radość i łzy, wartościowe znajomości oraz, co moim zdaniem najważniejsze, możliwość spełnienia marzeń. Postawiłam w życiu na sport, z pełną świadomością jakie wiążą się z tym wyrzeczenia i niczego nie żałuje.
 5. Jakie cele stawiasz sobie na najbliższy sezon?
  W najbliższym sezonie stawiam sobie za cel ciężką pracę, szlifowanie swoich umiejętności siatkarskich oraz jak najczęstsza gra w Orlen Lidze.
zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych