WCZYTYWANIE

Menu

Wywiad z Joanną Pacak

 1. To był bardzo udany sezon dla Ciebie w Budowlanych Łódź, osiągnęłyście bardzo dobry wynik?
  Tak, ten sezon jest dla mnie wyjątkowo udany, ponieważ debiutowałam na parkietach Orlen Ligii oraz zdobyłam w kategorii juniorskiej brązowy medal Mistrzostw Polski. Najbardziej cieszy mnie ten ostatni sukces. Na pewno ten sezon nie był łatwy, ponieważ próbowałam pogodzić grę w pierwszym zespole, w młodej lidze, w juniorkach oraz w szkolnym zespole. Końcowe siódme miejsce w Orlen lidze nie było naszym wymarzonym, ale ja mimo wszystko staram się dostrzegać małe sukcesy i cele które udało się zrealizować.
 2. Przeciwko Legionovii grałaś w minionym sezonie wiele razy, teraz z kilkoma z tych dziewczyn zagrasz w jednej drużynie. Jak oceniasz nowe koleżanki?
  Z wieloma dziewczynami znam się ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu lub ze zgrupowań młodzieżowej kadry Polski. Uważam, że to bardzo zgrany i zżyty ze sobą zespół, w którym jest ogromny potencjał. Sądzę, że największą siłą tego zespołu jest młodość oraz waleczność, którą dziewczyny nie raz pokazały w meczu z Budowlanymi.
 3. W naszej drużynie będziesz grała z Emilią Kajzer. Jak układała się Wasza współpraca do tej pory w Łodzi?
  Emilka to bardzo zdolna rozgrywająca i gra mi się z nią bardzo dobrze. Trenowałyśmy ze sobą przez około 10 miesięcy i zawsze udawało nam się znaleźć wspólny język na boisku ale i poza nim. Bardzo cenie sobie również rady Emilki.
 4. Czy życie sportowca skłoniło Cię do wielu wyrzeczeń?
  Tak, na pewno siatkówka zmusiła mnie do wielu wyrzeczeń. Mieszkanie poza domem, z dala od rodziny, mało czasu na naukę, często brak wakacji, przestrzeganie diety i tak dalej… z tym sportowiec musi się pogodzić, jeśli chce osiągnąć sukces. Staram się skupiać na tym, co dla mnie najważniejsze, czyli na siatkówce. Wiem, że te wyrzeczenia nie idą na marne, bo w zamian dostaje bezcenne doświadczenie, emocje, radość i łzy, wartościowe znajomości oraz, co moim zdaniem najważniejsze, możliwość spełnienia marzeń. Postawiłam w życiu na sport, z pełną świadomością jakie wiążą się z tym wyrzeczenia i niczego nie żałuje.
 5. Jakie cele stawiasz sobie na najbliższy sezon?
  W najbliższym sezonie stawiam sobie za cel ciężką pracę, szlifowanie swoich umiejętności siatkarskich oraz jak najczęstsza gra w Orlen Lidze.
zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyraba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

2 Lauren Barfield

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutki

Katarzyna Kaleta
Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!