WCZYTYWANIE

Menu

Wywiad z Panem Grzegorzem Gruczkiem – prezesem Przedsiębiorstwa Wodociagowo-Kanalizacyjnego „Legionowo” Sp. z o.o.

Wszyscy mieszkańcy Legionowa znają Waszą Firmę i charakterystyczne logo. Proszę jednak powiedzieć coś więcej o Firmie…

Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „Legionowo” Spółka z o.o. zajmuje się zaopatrzeniem mieszkańców Legionowa w wodę odprowadzaniem ścieków. Woda produkowana jest przez 3 Stacje Uzdatniania Wody. W skali roku produkujemy 2 mln m3 wody. Jest ona najwyższej jakości a pozyskiwana jest z ujęć głębinowych. Zaopatrujemy w wodę około 46 tysięcy mieszkańców, natomiast ścieki odbieramy od ok. 50 tysięcy mieszkańców naszego miasta. Firma nasza jest jedną z największych firm w Legionowie i należy do średnich tego typu firm w kraju. Pod względem jakości świadczonych usług jesteśmy liderem tak w kraju jak i zagranicą.

PWK od lat wspiera sport, kulturę, działa charytatywnie. Proszę o tym opowiedzieć coś więcej.

Z uwagi na komunalny charakter firmy Przedsiębiorstwo angażuje się w sferę publiczną. Sport jest jedną z takich sfer, którą aktywnie wspieramy. Dotyczy to zarówno piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej. Wspieramy również aktywnie młodzież szkolną. Szeroko rozumiana kultura w mieście także jest przez nas wspierana, począwszy od działań w kierunku edukacji ekologicznej młodzieży szkolnej a skończywszy na wspieraniu działań MOK-u i inicjatyw indywidualnych społeczności Legionowa. Z uwagi na szeroki wachlarz potrzeb naszego społeczeństwa angażujemy się w działalność charytatywną począwszy od działań prozdrowotnych na rzecz osób dotkniętych różnymi ciężkimi schorzeniami czy losowymi przypadkami poprzez wspieranie osób i instytucji działających w tym obszarze tak w Legionowie jak i w powiecie.

PWK jest z Legionovią od kilku sezonów, tj. od początku jej marszu od II ligi do krajowej ekstraklasy. Co Was skłoniło do współpracy?

Istotą wsparcia klubu siatkarek była szeroko rozumiana promocja sportu, a przez to edukacja prozdrowotna Legionowian za pośrednictwem Waszego klubu. Nie bez znaczenia jest też aktywność naszych kibiców na rzecz tego pięknego sportu. Nigdy nie uzależnialiśmy naszego wsparcia od szeroko pojętych osiągnięć, gdyż naszym celem było tylko i wyłącznie promowanie zdrowego stylu życia, promowanie miasta i integracja jego mieszkańców w tym zakresie.

Czego oczekują Państwo po klubie i jego drużynach w sezonie 2015/2016?

Nasze oczekiwania sprowadzają się tylko i wyłącznie do dalszego promowania zdrowego stylu życia jakim jest niewątpliwie ten piękny sport oraz promocja piłki siatkowej.

Czy przewidujecie jakieś atrakcje dla kibiców podczas meczów?

PWK zawsze aktywnie włącza się we wszelkie tego typu akcje dostarczając kibicom zdrową wodę czego dowodem jest montaż futurystycznego zdroju w obrębie Areny oraz różnego typu atrakcyjne akcesoria reklamowe. Aktualnie planujemy montaż zdrojów wewnętrznych na terenie Areny.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych