WCZYTYWANIE

Menu

Wywiad z Panem Grzegorzem Gruczkiem – prezesem Przedsiębiorstwa Wodociagowo-Kanalizacyjnego „Legionowo” Sp. z o.o.

Wszyscy mieszkańcy Legionowa znają Waszą Firmę i charakterystyczne logo. Proszę jednak powiedzieć coś więcej o Firmie…

Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „Legionowo” Spółka z o.o. zajmuje się zaopatrzeniem mieszkańców Legionowa w wodę odprowadzaniem ścieków. Woda produkowana jest przez 3 Stacje Uzdatniania Wody. W skali roku produkujemy 2 mln m3 wody. Jest ona najwyższej jakości a pozyskiwana jest z ujęć głębinowych. Zaopatrujemy w wodę około 46 tysięcy mieszkańców, natomiast ścieki odbieramy od ok. 50 tysięcy mieszkańców naszego miasta. Firma nasza jest jedną z największych firm w Legionowie i należy do średnich tego typu firm w kraju. Pod względem jakości świadczonych usług jesteśmy liderem tak w kraju jak i zagranicą.

PWK od lat wspiera sport, kulturę, działa charytatywnie. Proszę o tym opowiedzieć coś więcej.

Z uwagi na komunalny charakter firmy Przedsiębiorstwo angażuje się w sferę publiczną. Sport jest jedną z takich sfer, którą aktywnie wspieramy. Dotyczy to zarówno piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej. Wspieramy również aktywnie młodzież szkolną. Szeroko rozumiana kultura w mieście także jest przez nas wspierana, począwszy od działań w kierunku edukacji ekologicznej młodzieży szkolnej a skończywszy na wspieraniu działań MOK-u i inicjatyw indywidualnych społeczności Legionowa. Z uwagi na szeroki wachlarz potrzeb naszego społeczeństwa angażujemy się w działalność charytatywną począwszy od działań prozdrowotnych na rzecz osób dotkniętych różnymi ciężkimi schorzeniami czy losowymi przypadkami poprzez wspieranie osób i instytucji działających w tym obszarze tak w Legionowie jak i w powiecie.

PWK jest z Legionovią od kilku sezonów, tj. od początku jej marszu od II ligi do krajowej ekstraklasy. Co Was skłoniło do współpracy?

Istotą wsparcia klubu siatkarek była szeroko rozumiana promocja sportu, a przez to edukacja prozdrowotna Legionowian za pośrednictwem Waszego klubu. Nie bez znaczenia jest też aktywność naszych kibiców na rzecz tego pięknego sportu. Nigdy nie uzależnialiśmy naszego wsparcia od szeroko pojętych osiągnięć, gdyż naszym celem było tylko i wyłącznie promowanie zdrowego stylu życia, promowanie miasta i integracja jego mieszkańców w tym zakresie.

Czego oczekują Państwo po klubie i jego drużynach w sezonie 2015/2016?

Nasze oczekiwania sprowadzają się tylko i wyłącznie do dalszego promowania zdrowego stylu życia jakim jest niewątpliwie ten piękny sport oraz promocja piłki siatkowej.

Czy przewidujecie jakieś atrakcje dla kibiców podczas meczów?

PWK zawsze aktywnie włącza się we wszelkie tego typu akcje dostarczając kibicom zdrową wodę czego dowodem jest montaż futurystycznego zdroju w obrębie Areny oraz różnego typu atrakcyjne akcesoria reklamowe. Aktualnie planujemy montaż zdrojów wewnętrznych na terenie Areny.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych