WCZYTYWANIE

Menu

Znamy obsadę pozycji libero!

W sezonie 2018/19 na libero w ekipie Legionovii zagrają Adriana i Agnieszka Adamek!

Miło nam poinformować, że znamy obsadę pozycji libero na nowy sezon. W ekipie Legionovii zostanie Adriana Adamek (ur. 1998), dla której będzie to już czwarty sezon w barwach naszego klubu. W ostatnich dwóch latach Adriana Adamek rywalizowała o miejsce w składzie z Anną Korabiec.

Do Legionovii dołączy Agnieszka Adamek (ur. 1996), która w ostatnim sezonie była wyróżniającą się postacią w drugoligowej Polonii Świdnica. Przyjechała na testy zorganizowane przez nasz klub i wywarła na sztabie szkoleniowym na tyle duże wrażenie, iż od razu przystąpiono do negocjacji kontraktowych.

Bardzo się cieszę, że Ada została z nami na kolejny sezon. Jest to zawodniczka młoda, ale posiadająca już duże jak na swój wiek doświadczenie – powiedział trener Piotr Olenderek – Szczególnie cenię w niej zaangażowanie w pracę na treningach i charakter do walki. W poprzednim sezonie zawsze mogliśmy na nią liczyć. Druga libero to Agnieszka Adamek, żadna rodzina Ady (śmiech). Szukaliśmy z założenia zawodniczki z niższej ligi. Agnieszka zaprezentowała się bardzo dobrze w turnieju o awans do pierwszej ligi. Oglądaliśmy jej video z całego sezonu, zaprosiliśmy ja na testy i po nich zaoferowaliśmy jej kontrakt. Myślę, że z tego transferu będziemy mieli same korzyści.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych