WCZYTYWANIE

Menu

Zuzanna Górecka i Aleksandra Gryka zawodniczkami Legionovii!

Trwa budowa składu Legionovii na nowy sezon! Do ekipy trenera Piotra Olenderka dołączyły utalentowane juniorki LTS, reprezentantki Polski: Zuzanna Górecka i Aleksandra Gryka.

Obie zawodniczki to siatkarki wyróżniające się w ostatnich latach na młodzieżowych parkietach. Stanowią ważne filary ekipy reprezentacji Polski juniorek, a w ostatnim czasie obie zostały powołane do seniorskiej kadry przez trenera Jacka Nawrockiego. Obie przeniosą się do Legionowa ze Szczyrku, gdzie uczyły się w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Cieszymy się, że Zuzanna i Aleksandra zdecydowały się na dalszy rozwój właśnie w Legionowie – powiedział członek Zarządu Legionovii i Prezes LTS-u Konrad Ciejka Od paru sezonów dały się poznać jako ogromne talenty, lecz przede wszystkim: tytani pracy. Obie te zawodniczki wyróżniają się w polskiej siatkówce młodzieżowej i nic dziwnego, że zainteresowały się nimi najsilniejsze polskie kluby. Tym większa jest nasza radość, że obie postawiły na Legionovię!

Mierząca 183 cm wzrostu przyjmująca Zuzanna Górecka (2000) pochodzi z Radomia. Na tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorek (podobnie, jak rok wcześniej na Mistrzostwach Polski Kadetek) została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką turnieju, zaś w 2016 była najlepszą przyjmującą MPK.

Dla mnie wybór Legionovii Legionowo jako klubu, w którym rozpocznę swoją seniorska karierę, był czymś naturalnym – mówi Górecka – Mimo, iż pochodzę z Radomia i tam zaczynałam z siatkówką dziecięcą,  to jednak czuję się niejako wychowanką Legionovii, gdyż tu rozpoczęłam swoją prawdziwą przygodę z siatkówka młodzieżową. Trenerzy, jak i Zarząd Klubu tworzą fantastyczną atmosferę oraz stwarzają bardzo dobre warunki do rozwoju sportowego. To z Legionovią zdobyłam już trzy razy Mistrzostwo Polski Juniorek (i to nie koniec – śmiech) oraz dwa  razy Mistrzostwo Polski Kadetek. Uważam, że do tych sukcesów dołożyłam swoją grą małą cegiełkę. W Legionowie dano mi szansę zaistnieć na ogólnopolskich arenach w rozgrywkach młodzieżowych, za co jestem bardzo wdzięczna. Dlatego w tym kubie chcę rozpocząć profesjonalną przygodę z siatkówka, gdyż tu obdarzono mnie zaufaniem, a ja za to chcę odwdzięczyć się swoja dobrą  postawą na treningach oraz meczach. Mam nadzieję, że wyniosę jak najwięcej ze współpracy ze sztabem trenerskim oraz starszymi koleżankami, z którymi będę trenowała i grała. Przykłady kilku starszych koleżanek świadczą, że Legionovia jest bardzo dobra przepustką do startu i dalszego rozwoju siatkarskiego w największych klubach w Polsce i za granicą. Ja uwielbiam grać dla kibiców, a tych Legionovia ma wspaniałych. Już nie mogę doczekać się chwili, kiedy wspólnie – oni na trybunach a my na boisku – będziemy razem tworzyć wspaniałe siatkarskie widowiska. Do zobaczenia na Arenie Legionowo!

Środkowa Aleksandra Gryka (2000) mierzy 190 cm wzrostu i pochodzi z Piaseczna. Podobnie, jak Górecka,  często zdobywała nagrody indywidualne: została wybrana najlepszą blokującą Mistrzostw Polski Juniorek 2018 i Mistrzostw Polski Kadetek 2017.

Cieszę się, że mogę kontynuować reprezentowanie barw Legionovii. Przyszły sezon będzie pełen wyzwań, ale jestem pewna, że damy z siebie wszystko – powiedziała środkowa.

Coś się zaczyna, a coś kończy. Legionowską ekipę opuszczają środkowa Klaudia Alagierska i libero Anna Korabiec, które znalazły się w kręgu zainteresowań czołowych polskich klubów. Dziękujemy za wszystkie piękne momenty, życzymy powodzenia na ścieżce dalszej kariery i… Do zobaczenia!

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych