WCZYTYWANIE

Menu

Zwycięstwo na wagę złota!

Wygraliśmy z Budowlanymi Toruń za 3 punkty i to najważniejsza wiadomość. To był ciężki mecz z wielu powodów. Wiadomo było, że po kilku porażkach 2:3, gdy zwycięstwa straciliśmy trochę na własne życzenie, to będzie mecz bardzo istotny. Bo graliśmy nie tylko o awans w tabeli, ale głównie o to, aby przełamać niemoc jaka ogarnęła nas w kilku meczach. Wszyscy czujemy, że nasza młoda drużyna mogła i powinna mieć po dotychczasowych meczach kilka punktów więcej. A wówczas i nastroje i sytuacja w tabeli wyglądałyby dużo lepiej. I nasze dziewczyny zagrały tak, jak oczekiwaliśmy. Na miarę swoich możliwości, z pasją. W tym nerwowym meczu było wszystko co piękne w siatkówce kobiecej… Długie wymiany, piękne akcje, efektowne obrony i ataki. No, i mnóstwo nerwowości, niepotrzebnych błędów własnych, zagrań na których swoje piętno odciskał wielki stres towarzyszący temu ważnemu, jak już mówiliśmy, meczowi. Tradycyjnie odsyłając na strony i do gazet specjalistycznych po komentarz fachowy my bazując na własnych emocjach i w rytmie bicia własnych serc pozbawionych obiektywizmu możemy napisać jak to widzieliśmy. Pierwszy set to koncert w naszym wykonaniu i tak naprawdę nie powinniśmy „wypuścić Budowlanych z 10” jak to mówią… Ale kilka dobrych akcji w końcówce w wykonaniu gości przełożyło się na ich lepszą grę w secie drugim i zwycięstwo po zaciętej końcówce. 1:1 i nerwy. Straszne nerwy. Dwa kolejne sety to wielka walka punkt za punkt, ale wygrane przez nas. Byliśmy lepsi w końcówkach co do tej pory normą nie było delikatnie mówiąc. Piękne zwycięstwo 3:1 i 3 punkty pozostają w Legionowie. Awans w tabeli. I o to chodzi. Na marginesie, i niejako w odpowiedzi na pytania kibiców, możemy potwierdzić, że powodem absencji Agaty Skiby i Katarzyny Połeć są kontuzje. Smuci nas to, bo to ważne i właściwie jedne z najstarszych siatkarek w naszym składzie i ich doświadczenie i spokój bardzo by nam się przydały. Grunt, że poradziliśmy sobie pomimo tych osłabień. Liczymy, że za kilka dni dziewczyny pomogą w kolejnych meczach.

przejdź do fotogalerii >>>

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyraba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

2 Lauren Barfield

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutki

Katarzyna Kaleta
Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!