WCZYTYWANIE

Menu

Zwycięstwo przy pełnych trybunach!

Siatkarki i kibice DPD Legionovii Legionowo stworzyli w DPD Arenie Legionowo niepowtarzalne widowisko! Energa MKS Kalisz musiał uznać wyższość naszej ekipy po czterech setach walki.

Na trybunach DPD Areny Legionowo zameldował się komplet 1716 widzów i bez cienia wątpliwości żaden z nich nie żałował, iż stulecie Niepodległości świętował właśnie w ten sposób. Przed meczem kibice obu ekip odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, później zaś stworzyli w hali atmosferę, która wywoływała ciarki. Zawodniczki DPD Legionovii stanęły na wysokości zadania i sięgnęły po komplet punktów.

W całym spotkaniu dało się odczuć doskonałe przygotowanie taktyczne zawodniczek DPD Legionovii, które wielokrotnie odsłaniały mankamenty ustawienia rywalek technicznymi przebiciami w niebronione pole gry. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się skrzydłowe: Zuzanna Górecka Kristina Kicka raz po raz punktowały kaliszanki, a Beata Olenderek zachwycała widownię sprytnym wykorzystaniem piłek sytuacyjnych. W szeregach gości wyróżniającą się zawodniczką była Natalia Strózik.

Po dość łatwo wygranym pierwszym secie legionowianki uległy podopiecznym trenera Wiktorowicza w drugiej partii, lecz kolejne dwie były już koncertowe – DPD Legionovia rozbiła gości do 14 i 12 i mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa sezonu.

Podczas spotkania dla kibiców dostępne były liczne dodatkowe atrakcje, w tym fotobudka, kibicowskie gadżety i zabawy dla najmłodszych.

DPD Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz, 3:1 (25:21, 18:25, 25:14, 25:12)

Energa MKS: Budzoń, Kecman, Lazić, Strózik, Janicka, Cygan, Kulig (libero) oraz Andrzejczak, Wańczyk, Dybek i Głowiak (libero)

DPD Legionovia: Polak, Górecka, Wójcik, Kicka, Olenderek, Jasek, Ada Adamek (libero) oraz Pickrell i Skorupa

MVP: Zuzanna Górecka

 

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych