WCZYTYWANIE

Menu

Zwycięstwo w Bielsku. Wygrywamy „złoty set” 15:10. Gramy o miejsca 5-6!

Siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała uległy we własnej hali SK bank Legionovi Legionowo 2:3 i w złotym secie 10:15. Legionowianki zagrają o 5. miejsce z Tauronem Banimeksem MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Pierwsze spotkanie obydwu drużyn miało niezwykle zacięty przebieg i zakończyło się zwycięstwem bielszczanek dopiero po tie-breaku. Właśnie dlatego sobotnie starcie zapowiadało się bardzo ciekawie, a trudno było wyrokować, czy faworyzowane gospodynie rozstrzygną rywalizację na swoją korzyść.

Szczególnie wtedy, gdy legionowianki wypracowały sobie wysoką przewagę na początku premierowej odsłony (5:8). W ich szeregach świetnie spisywała się Malwina Smarzek, nie mając problemów ze skończeniem swoich ataków. Jednak w pewnym momencie coś zacięło się w dobrze funkcjonującym kolektywie trenera Ettore Guidettiego.

Drużyna gości miała problemy ze skończeniem swojego ataku, co skutecznie wykorzystywał BKS Aluprof Bielsko-Biała (14:11). W końcówce widać było wyraźną przewagę ekipy z Podbeskidzia, która poprawiła swoją grę w każdym elemencie (20:15). Ostatni punkt padł po błędzie w polu serwisowym Darii Paszek (25:19).

Siatkarki SK bank Legionovii Legionowo bardzo nie chciały popełnić błędu z poprzedniej partii, oddając inicjatywę przeciwniczkom (3:8). Z akcji na akcję w ich szeregach widać było większą pewność siebie, a oprócz Smarzek do gry włączyły się również pozostałe zawodniczki (8:14).

Trener Leszek Rus próbował odmienić obraz gry swojej drużyny wprowadzając na boisko Helenę Horkę oraz Lucie Muhlsteinovą, jednak nie przyniosło to zamierzonego efektu (12:22). Drużyna prowadzona przez Ettore Guidettiego grała jak natchniona, nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele. Ostatecznie obraz gry nie uległ zmianie, a legionowianki wygrały po zbiciu Smarzek (14:25).

Z impetem zespół z Legionowa rozpoczął również kolejnego seta, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej czterema „oczkami” (4:8). Bielszczanki opanowały sytuację na boisku po kilku udanych kontratakach, bowiem znalazły sposób na powstrzymanie skrzydłowych drużyny przeciwnej (15:15).

Spory udział w odrabianiu strat miała Heike Beier, która punktowała zarówno w polu serwisowym, jak i na siatce (19:17). Decydujące momenty tej odsłony należały zdecydowanie do Niemki, mogącej pochwalić się znakomitą skutecznością w ataku. Ekipa z Podbeskidzia opanowała nerwy i wygrała 25:19.

Dobra gra bielszczanek w trzeciej partii, zaowocowała również w następnej odsłonie. Gospodynie niesione dopingiem swoich kibiców osiągnęły dwupunktową przewagę podczas pierwszej regulaminowej przerwy technicznej (8:6). Tymczasem legionowiankom udało się doprowadzić do wyrównania za sprawą skutecznych bloków Aleksandry Wójcik (12:12).

Zawodniczki SK bank Legionovii Legionowo bardzo szybko wypracowały sobie przewagę, a liderką po raz kolejny w tym meczu była Malwina Smarzek (13:16). W końcówce świetnie zagrała Heike Beier, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 20:19. Po drugiej stronie była jednak Smarzek, która zapewniła drużynie Ettore Guidettiego zwycięstwo (23:25).

Piątą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęły legionowianki, prowadząc po skutecznej grze Jaimie Thibeault już czterema „oczkami” (2:6). Gospodynie popełniały błędy w grze ofensywnej, co tylko nakręcało dyspozycję ich rywalek (6:9). Tymczasem ataki Natalii Bamber-Laskowska pozwoliły zespołowi z Podbeskidzia odrobić kilka punktów straty (8:9). W kolejnych akcjach o wiele lepiej prezentowały się podopieczne Ettore Guidettiego, zwyciężając 15:11. W takim wypadku o awansie do rywalizacji o piąte miejsce miał zadecydować złoty set.

Dodatkowa partia rozgrywana była pod dyktando SK bank Legionovii Legionowo, walczącej niemal o każdą piłkę w defensywie (2:5). Siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała starały się odrabiać stratę, ale niezwykle trudno grało się z tak nakręconymi przeciwniczkami (4:8). Liderką ekipy przyjezdnej była Malwina Smarzek, która w pięciu rozegranych dotąd setach punktowała aż dwadzieścia siedem razy. Ostatecznie legionowianki górowały nad przeciwniczkami w każdym elemencie i zasłużenie wygrały 15:10.

Siatkarki SK bank Legionovii Legionowo zagrają o piąte miejsce z Tauronem Banimeksem MKS-em Dąbrowa Górnicza.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – SK bank Legionovia Legionowo 2:3 (25:19, 14:25, 25:19, 23:25, 11:15), złoty set: 10:15.

BKS: Wilk, Łyszkiewicz, Lis, Bamber-Laskowska, Beier, Pelc, Wojtowicz (libero) oraz Horka, Muhlsteinova, Trojan, Piśla.

Legionovia: Bechis, Paszek, Chojnacka, Smarzek, Wójcik, Thibeault, Wysocka (libero) oraz Bociek, Gajewska.

MVP: Aleksandra Wójcik

źródło: sportowefakty.pl, aut.: Natalia Bugiel

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyraba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

2 Lauren Barfield

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutki

Katarzyna Kaleta
Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!