WCZYTYWANIE

Menu

Zwycięstwo w wyjazdowym dreszczowcu!

Nareszcie jest! Ekipa DPD Legionovii odniosła w Bielsku-Białej pierwsze zwycięstwo sezonu, choć zostało ono okupione ogromnym trudem!

Spotkanie od początku do końca było bardzo emocjonujące. Gospodynie już w pierwszym secie pokazały, że mają ochotę na zwycięstwo, prowadząc w pewnym momencie 20:14. Ekipa DPD Legionovii po raz kolejny udowodniła swoją niesłychaną zaciętość i za sprawą doskonałych bloków Julie Oliveiry Souzy i zagrywek Juliette Fidon-Lebleu wyrównała, a po chwili odniosła zwycięstwo w walce na przewagi.

Nieco łatwiej poszło legionowiankom w drugim secie. Na uwagę zasługuje fakt, że po raz kolejny zespół prezentował się dobrze w kontratakach raz po raz wypracowywanych przez doskonale broniącą Izabelę Lemańczyk.

Kiedy DPD Legionovia prowadziła już 12:6 w trzecim secie mogło się wydawać, że będzie to mecz bez historii. Nic bardziej mylnego! Marta Krajewska i Magdalena Kowalczyk, które zmieniły w ekipie BKS Carly DeHoog i Pavlę Smidovą, wniosły do gry nową jakość. Zbiegło się to w czasie z chwilowym przestojem legionowianek i zaowocowało pierwszą odsłoną wygraną przez miejscowe.

Bielszczanki poszły za ciosem – to one dominowały od początku do końca w czwartej odsłonie i w pewnym stylu doprowadziły do tie-breaka.

Wielu wieszczyło już powtórkę scenariusza meczu z Chemikiem i porażkę DPD Legionovii w piątej partii. Tym razem jednak podopieczne trenera Chiappiniego zadały kłam słynnemu porzekadłu i wróciły na zwycięskie tory. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została zdobywczyni oszałamiających 29 punktów Olga Strantzali!

BKS Stal Bielsko-Biała – DPD Legionovia Legionowo, 2:3 (25:27, 22:25, 25:21, 25:20, 13:15)

MVP: Olga STRANTZALI

Składy:

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Fidon-Lebleu, Strantzali, Tokarska, Łukasik i Lemańczyk (libero) oraz Wójcik, Damaske, Karpińska, Dyduła, Matejko

BKS Stal: Smidova, DeHoog, Kossanyiova, Różański, Świrad, Moskwa i Drabek (libero) oraz Wellna, Kowalczyk, Krajewska

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych